Super przedszkolaki ze Skorzeszyc. data utworzenia: 19-05-2016

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Skorzeszycach, których wychowawczynią jest pani Justyna Koczkodaj, zdobyły w maju tytuł „Superprzedszkolaki 2016” w powiecie kieleckim.Konkurs organizowało „Echo Dnia”. Nasz grupa przedszkolaków okazała się najsympatyczniejsza i zdobyła najwięcej głosów internautów oraz największą liczbę sms-ów. Dzięki zwycięstwie dzieci zdobyły wiele nagród, a wśród nich wyjazd do JuraParku w Bałtowie, który będzie główną atrakcją.

Gratulujemy!!!

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo więcej informacji o tym wydarzeniu:

Rodzinny Dzień Babci i Dziadka. data utworzenia: 10-02-2016

W niedzielę, 7 lutego 2016 r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z punktu przedszkolnego oraz „zerówki” pod kierunkiem pań: Justyny Koczkodaj oraz Moniki Wojsław przygotowały dla swoich babć i dziadków wspaniały program artystyczny. Nie zabrakło również pokazu zręczności, refleksu i poczucia humoru ze strony zaproszonych szacownych gości. Dzieci pokazały, jak bardzo kochają swoich najbliższych, jednocześnie zdradzając, po kim odziedziczyły talent do występów artystycznych, śpiewu, tańca i recytacji. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, drobnych upominków, występu zespołu ludowego oraz wspólnej zabawy. Organizację tej lokalnej uroczystości wspierała Dyrekcja szkoły oraz panie uczące w klasach I-III.

Lekcja robienia słodyczy. data utworzenia: 15-12-2015

Dnia 11.12.2015r.dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Manufakturę Magia Karmelu będącą częścią Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Maluchy miały możliwość obserwowania pokazu wyrabiania słodyczy: lizaków i cukierków, a także spróbowania kolorowych słodkości. W trakcie warsztatów dokładnie pokazano i objaśniono, niezmieniony od wieków, ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Na zakończenie wszystkie dziecisamodzielnie wykonały smakowite lizaki, które mogły zabrać ze sobą. W prezencie otrzymały pamiątkowe dyplomy „Małego Karmelarza” i paczuszki z cukierkami Jak nas zapewniono, wyroby te powstają z naturalnych składników, więc są zdrowe i smaczne. Karmelowe warsztaty były wspaniałym połączeniem nauki i zabawy!

Urodziny Marchewki. data utworzenia: 19-10-2015

„Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta…”

Dnia 13 października 2015 r. odbyły  się   w naszym  przedszkolu Urodziny Marchewki. W uroczystości tej wzięły udział dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego.

Na początku maluchy obejrzały przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek. Nie zabrakło również urodzinowych zadań m.in.; dzieci rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą dotyku i smaku, segregowały obrazki zdrowej żywności oraz samodzielnie wykonały surówkę z marchewki. Na koniec odbyła się zabawa taneczna do piosenki pt. „Na marchewki urodziny”, a także degustacja marchewkowych plasterków i surówki. Przedszkolaki mogły również wykonać portret bohaterki dnia. Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, a dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat tego słodkiego warzywa.